Formikarium akrylowe 15x9x10,5 cm

Formikarium akrylowe arena z gniazdem przeznaczona do hodowli mrówek każdego rodzaju. 

100,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

 

 

Arena jest składana bez użycia śrub montażowych, co umożliwia szybkie jej rozebranie w celu np. czyszczenia. Przypadkowe otwarcie np. w wyniku uderzenia w formikarium uniemożliwiają gumki montażowe. Arena posiada wyjmowaną klapkę ułatwiającą szybkie karmienie i prowadzenie prac pielęgnacyjnych. System otworów wentylacyjnych zamieszczonych w pokrywie utrzymuje odpowiednią stałą wilgotność wewnątrz wybiegu. 

W arenie umieszczony jest otwór przeznaczony do łączenia aren tworząc sieć mrowiska lub do umożliwienia ewentualnej przeprowadzki. Otwór o średnicy 10mm jest zabezpieczony wyjmowaną zaślepką. 

 Gniazdo posiada specjalnie opracowany i opatentowany system komnat. Sześć komór umieszczone są w trzech parach przeciwlegle do siebie. Zapewnia to tworzenie się trzech różnych wilgotności pomiędzy parami komnat. Dodatkowo, pierwsza para komór posiada osobny system nawilżania, co umożliwia stworzenie odmiennych wilgotności w komórkach pierwszej pary. 

Różnorodna wilgotność w komnatach sprzyja rozwijaniu się kolonii mrówek, które korzystając z różnorodnych warunków wykorzystają poszczególne komory, aby osobno zagospodarować je do magazynowania pokarmu, do stworzenia komory inkubatora oraz do stworzenia królewskiej komnaty. 

Formikarium posiada wysokie korytarze oraz komory. Umożliwia to hodowlę większych mrówek.

Gąbki odpowiadające za nawilżenie nie pochodzą z przemysłu gospodarczego czy ogrodniczego. Odpowiedni materiał piankowy zapewnia najlepsze sterylne warunki oraz długotrwałe i co najważniejsze równomierne nawilżenie. 

Formikarium marki Ant Expert. 

Wymiary:

- całe formikarium: 150mm x 90mm x 105mm

- część arena: 85mm x 90mm x 105mm

- część gniazdo: 80mm x 70mm x 16mm

165
1 Przedmiot

Specyficzne kody

TOP