Formikarium akrylowe 17x11x11 cm

Formikarium akrylowe arena z gniazdem przeznaczona do hodowli mrówek każdego rodzaju.

120,00 zł
Ilość

 

 

 

Arena jest składana bez użycia śrub montażowych, co umożliwia szybkie jej rozebranie w celu np. czyszczenia. Przypadkowe otwarcie np. w wyniku uderzenia w formikarium uniemożliwiają gumki montażowe. Arena posiada wyjmowaną klapkę ułatwiającą szybkie karmienie i prowadzenie prac pielęgnacyjnych. System otworów wentylacyjnych zamieszczonych w pokrywie utrzymuje odpowiednią stałą wilgotność wewnątrz wybiegu. 

W arenie umieszczony jest otwór przeznaczony do łączenia aren tworząc sieć mrowiska lub do umożliwienia ewentualnej przeprowadzki. Otwór o średnicy 10mm jest zabezpieczony wyjmowaną zaślepką. 

Gniazdo  posiada specjalnie opracowany i opatentowany system komór i korytarzy. Siedem komnat umieszczone są w sposób naturalnie tworzący odmienną wilgotność w różnych komorach. Cztery komory o zwiększonej wilgotności znajdują się najbliżej pianki nawilżającej. Pozostałe trzy komory umieszczone są naprzeciwlegle, po drugiej stronie długiego tunelu. Każda z trzech pozostałych komór posiada odmienną wilgotność względem siebie, jak i czterech komnat wilgotnych.

Odmienna wilgotność w komorach sprzyja rozwijaniu się kolonii mrówek, które korzystając z różnorodnych warunków wykorzystają poszczególne komory, aby osobno zagospodarować je do magazynowania pokarmu, do stworzenia komory inkubatora oraz do stworzenia królewskiej komnaty. 

Formikarium posiada wysokie korytarze oraz komory. Umożliwia to hodowlę większych mrówek.

Gąbki odpowiadające za nawilżenie nie pochodzą z przemysłu gospodarczego czy ogrodniczego. Odpowiedni materiał piankowy zapewnia najlepsze sterylne warunki oraz długotrwałe i co najważniejsze równomierne nawilżenie. 

Formikarium marki Ant Expert. 

Wymiary:

- całe formikarium: 170mm x 110mm x 110mm

- część arena: 85mm x 110mm x 110mm

- część gniazdo: 100mm x 100mm x 20mm

166
3 Przedmioty

Specyficzne kody

TOP