• Camponotus herculeanus

  Cena 30,00 zł Cena podstawowa 40,00 zł

  Gmachówka cieśla to jedna z największych  mrówek Europy, budują gniazda w drzewach. Posiada podział na kasty. Żołnierze posiadają mocna szczęki. Kolnie rozwijają się powoli.

 • Camponotus ligniperda

  Cena 30,00 zł Cena podstawowa 40,00 zł

  Gmachówka drzewotoczna to największa mrówka Europy, budują gniazda w spróchniałych drzewach. Posiada podział na kasty. Żołnierze posiadają mocna szczęki. Jest mocno terytorialna względem innych mrówek. 

 • Formica fusca

  Cena 20,00 zł Cena podstawowa 30,00 zł

  Pierwomrówka łagodna, większa mrówka o czarnym ubarwieniu. Jest łagodna oraz bardzo prosta w hodowli. Polecana na pierwsze mrówki. Często pada ofiarą mrówek pasożytniczych. Zakłada gniazdo w sposób klasztorny czyli samotna królowa odchowuje pierwsze potomstwo bez pobierania pokarmu.

 • Lasius brunneus

  Cena 20,00 zł Cena podstawowa 30,00 zł

  Hurtnica wstydliwa, mrówka bardzo podobna do Lasius niger. Płochliwa, spokojna i mało ruchliwa. Gniazda zakłada w drzewach liściastych. Zakłada gniazdo w sposób klasztorny czyli samotna królowa odchowuje pierwsze potomstwo bez pobierania pokarmu.

 • Pheidole pallidula

  Cena 40,00 zł Cena podstawowa 50,00 zł

  Małe mrówki pochodzące z terenów morza śródziemnomorskiego. Widoczny podziała na kasy. Majory mają masywne głowy a minor sa drobne. Są dość agresywne jak na swoją wielkość oraz bardzo waleczne. Szukaniem pokarmu i eksploracją zajmują się tylko robotnice minor.

TOP