Cześć, tutaj Mariusz i Katarzyna jesteśmy parą pasjonatów, która od najmłodszych lat interesuje się zwierzętami! Już jako dzieci ciekawiły i fascynowały nas wszystkie żywe stworzenia.

Mariusz przebywając na wakacjach na wsi, łapał i trzymał różne owady i bezkręgowce w słoikach, zajmując się nimi i imitując własne zoo. Potem przyszedł czas na swoje pierwsze akwarium i akwarystyka była wiodąca pasją. Z czasem akwarium z 25 litórów powiększyło się do 250 litrów i dodatkowo w domu pojawiły się patyczaki rogate.
Katarzyna od najmłodszych lat, razem z bratem chciała mieć w domu zwierzęta. W końcu starszy brat przyniósł pierwsze ptaszniki, jaszczurki i węża. Tak Katarzyna zaczęła zajmować się egzotycznymi zwierzętami.

Kiedy się poznaliśmy i zobaczyliśmy, że oboje kochamy zwierzęta szybko realizowaliśmy się i powiększaliśmy naszą hodowle. Hodowla szybo się powiększała o jaszczurki, kraby, płazy, węże i różne bezkręgowce.

W 2016 roku stwierdziliśmy, że fajnie byłoby dzielić się z swoją wiedzą i pasją więc postanowiliśmy stworzyć kanał na Youtube - Vantis Terra! Była to najważniejsza i najlepsza decyzja w naszym życiu.

Tworząc kolejne filmy rozwijaliśmy nasza wiedzę, hodowle, doświadczenie ale również udało nam się dużo wnieść, do wtedy jeszcze stosunkowo niszowego hobby.
Dużą popularnością ciszyły się nasze ścianki strukturalne oraz sposoby w jaki je tworzyliśmy. Zaczęliśmy promować mało popularne gatunki w Polskiej terrarystce i nadal kontynuujemy tę misję. Rozpowszechniliśmy i rozpromowaliśmy tak zwaną „ekipę sprzątająca” czyli małe stworzenia pomagające utrzymać czystość w terrarium. Jako jedni z pierwszych w Polsce, w swojej ofercie mieliśmy równonogi. „Hodowaliśmy mrówki zanim weszły do mody” gdy w 2015 roku rozpoczęła się ogólnopolska moda na hodowle mrówek, my robiliśmy to już wcześniej i dzięki temu, dużo osób mogło czerpać wiedzę z naszych filmów oraz zaopatrzyć się u nas w ręcznie robione formikaria czy rzadkie gatunki mrówek. Jako jedyni w Polsce pokazaliśmy jak hodować osy w domu! Opisaliśmy i uporządkowaliśmy rodzinę krabów Geosesarma. Jeko pierwsi w Polsce pokazaliśmy i stworzyliśmy paludarium wielogatunkowe czyli stworzenie ekosystemy z dużą ilością gatunków zwierząt. To kilka z rzeczy, które udało nam się osiągnąć, teraz kontynuujemy nasze dzieła i wkład w terrarystykę tworząc Exotarium (wystawę zwierząt Egzotycznych) w Krakowie, jeden z największych sklepów terrarystycznych w Polsce oraz mnożąc rzadkie gatunki zwierząt! Oczywiście nie zatrzymujemy się i to dopiero początek…

Nasz zakres działania jest bardzo szeroki, prowadzimy internetowy sklep terrarystyczny, stacjonarny sklep terarrystyczny w Krakowie, Exotarium – wystawę zwierząt egzotycznych (JUŻ WKRÓTCE), portal terrarystyczny (JUŻ WKRÓTCE) na którym można poczytać opisy zwierząt egzotycznych, duży kanał terarrystyczny na YouTube , uczestniczmy w eventach terrarystyczny w całej Polsce. Edukujemy i pomagamy w zakresie hodowli oraz ochrony zwierząt egzotycznych, rozmnażamy i hodujemy wiele gatunków zwierząt. Posiadamy w swojej hodowli ponad 200 różnych gatunków zwierząt, od małych bezkręgowców aż po duże jaszczurki. Dodatkowo hodujemy około 40 różnych gatunków roślin egzotycznych. Łączymy pasje z praca oraz nauką. Zawsze chętnie doradzimy i pomożemy w zakupach.

Uwielbiamy odwzorowywać naturalne środowiska zwierząt, staramy się tworzyć terraria przybliżone jak najbardziej do naturalnego środowiska.
Nasz sklep oferuje zwierzęta, rośliny, terraria, owady karmowe, pokarm mrożony oraz wszystkie akcesoria potrzebne do hodowli zwierząt egzotycznych.

Jako pierwsi na świecie (najprawdopodobniej :)), mieliśmy największą ofertę aż 32 różnych rodzajów podłoży terrarystycznych dostosowanych do różnego rodzaju zwierząt i roślin.

Na kanale YouTube, często pokazujemy jak wykonać taki naturalny zbiornik oraz różne inne przydatne rady jak hodować zwierzęta egzotyczne. Poruszamy również wszystkie zagadnienia dotyczące szeroko pojętej terrarystki i wszystko co z tym związane.

Jesteśmy często na eventach terrarystycznych organizowanych w całej Polsce min. Kraków, Warszawa, Gliwice, Kielce, Poznań, Rzeszów i inne. Jesteśmy wystawcami od samego początku „powrotu” eventów od 2016 roku, prezentujemy tam bardzo dużą ofertę rzadkich gatunków zwierząt.

Pragniemy aby coraz więcej ludzi zainteresowało się naszym hobby, dodatkowo zachęcamy do łączenia hobby, które się przenikają ze sobą, jak akwarystyka i terrarystyka.

Naszym celem jest rozpowszechnianie ciekawych, mało popularnych gatunków zwierząt z każdego rodzaju gady, płazy, owady, mięczaki, pajęczaki, skorupiaki i inne. Propagujemy również naturalne wystroje w terrarium, szczególnie z żywymi roślinami. Ochronę środowiska oraz ochronę gatunkową zwierząt.