- Odbiór osobisty

Duża, pięknie ubarwiona żaba. Jest mało ruchliwa, zazwyczaj przebywa w jednym miejscu, zakopana w torfie. Jej ugryzienie może być bolesne. Jest niezwykle żarłoczna. Ma charakterystyczne „rogi” nad oczami stąd też ich nazwa.
Występowanie: Ameryka Południowa
Biotop: Bagna
Wielkość: 8-13 cm
Długość życia: 7-8 lat
Aktywność: Całodobowa
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 24-29°C
Wilgotność: 80-90%
Wielkość terrarium: 45x30x25
Środowisko życia: Bagienne z małym basem lub zbiornikiem wodnym
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Mysie oseski, ryby, owady karmowe
Suplementy: Calcium z wit. D3 każde karmienie, Witaminy bez wit. D3 raz w tygodniu
Rozmnażanie: Trudne
Trudność hodowli: Początkujący
Zdjęcia przykładowych żab.
Nie wysyłamy. Możliwy odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Vaunarium
Liściołaz o ciekawym ubarwienu, posiada niebieskie nogi oraz pomarańczowe pasy na czerwonym tle. Aktywne płazy, które żywią się małymi owadami. Aktywne w dzień, dość płochliwy gatunek. Najlepiej umieścić w ich zbiorniku żywe rośliny, bromelie dzięki nimi płazy mogą łatwiej się rozmnażać.
Rzekotka ta nazywana również Rzekotką szmaragdową. Rzekotki te są masywne i bardzo leniwe. Wykazują bardzo mało ruchu, najczęściej siedzą w jednym miejscu. Oddychają przez skórę dlatego trzeba myć ręce przed każdym kontaktem z płazem. Posiadają przylgi dzięki którym świetnie się wspinają. Patrząc na te rzekotki wydaję się jak by się uśmiechały.
Kumaki to pięknie ubarwione płazy. Posiadają zielone ciało z ciemnymi wypustkami, natomiast na brzuchu ich barwa jest czerwona z czarnymi plamkami. Takie ubarwienie ma odstraszyć napastnika. Kumak przewraca się na plecy i pokazuje jaskrawe barwy aby go odstraszyć. Większość czasu spędzają w wodzie. Są bardzo żarłoczne.
Duża, pięknie ubarwiona żaba albino. Jest mało ruchliwa, zazwyczaj przebywa w jednym miejscu, zakopana w torfie. Jej ugryzienie może być bolesne. Jest niezwykle żarłoczna. Ma charakterystyczne „rogi” nad oczami stąd też ich nazwa.
Duża, pięknie ubarwiona żaba albino. Jest mało ruchliwa, zazwyczaj przebywa w jednym miejscu, zakopana w torfie. Jej ugryzienie może być bolesne. Jest niezwykle żarłoczna. Ma charakterystyczne „rogi” nad oczami stąd też ich nazwa.
Bardzo ciekawa żaba o zabawnym wyglądzie ze względu na budowę oczu, które wystają. Potrafią mocno ugryźć. Posiadają nieproporcjonalnie do ciała, krótkie odnóża.
Są to bardzo wielkie i niezgrabnie poruszające się ropuchy, często skaczą. W terrarium nie może zabraknąć dużej warstwy drobnego podłoża (najlepiej torf kokosowy) umożliwiający zakopanie się zwierzaka. Posiada silnie trujący jad, nie poleca się brać jej na ręce, może ugryźć. Ważne jest dokładne mycie rąk oraz używanie pęsety.
Drzewołazy te, występujące w różnych odmianach barwnych. Wszystkie są pięknie ubarwione, i nadadzą się na początek przygody z małymi płazami. Samice są mocno terytorialne. Drzewołazy są trujące TYLKO w naturze, za sprawą pokarmu jaki przyjmują (w niewoli go nie ma, więc automatycznie żabki nie wydzielają toksycznej substancji na skórze). Jest to jedyny gatunek drzewołaza który potrafi zapaść w stan estywacji.