Ptasznik olbrzymi, jak sama nazwa wskazuję jest to duży ptasznik może dorastać do 11 cm natomiast w rozstawie odnóży ma aż 25 cm. Popularny ptasznik, często wybierany i polecany na pierwszego. Jest spokojnym ptasznikiem, z reguły nie agresywny, dość powolny. Może wyczesywać włoski parzące.
Ptasznik trynidadzki, raczej spokojny ptasznik. Potrafi skakać oraz wykonywać lot ślizgowy. Zakładają gniazda wysoko w drzewach ale niektóre osobniki zakładaj gniazda u podnóża drzewa przykrywając je podłożem. Nie posiada silnego jadu ale może boleśnie ukąsić, jest do dość szybki.
Mały aktywny skorpion. Pochodzi z terenów Australii oraz Południowo–wschodniej Azji. Idealny skorpion dla początkujących. Rozmnaża się poprzez partogenezę, co oznacza, że w tym gatunku występują tylko samice zdolne do rozrodu bez udziału samca.
1Ptasznik białokolanowy ciekawie ubarwiony ptasznik może dorastać do 9 cm natomiast w rozstawie odnóży ma aż 20 cm. Popularny ptasznik, często wybierany i polecany na pierwszego. Potrafią być nie spokojne jednak z reguły nie agresywny, dość powolny. Może wyczesywać włoski parzące.
Ptasznik wenezuelski ciekawie ubarwiony ptasznik z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami na czarnym ubarwieniu. Młode osobniki budują gniazda u podnóża drzew natomiast dorosłe żyją na drzewach. Samiec i samica gdy są dorosłe różnią się od siebie wyglądem. Dość szybki i skoczny.
Ptasznik białokolanowy ciekawie ubarwiony ptasznik może dorastać do
Małe ptaszniki zamieszkujące tropikalne lasy Boliwii. Najczęściej za swoje kryjówki wybierają korzenie drzew lub spróchniałe gałęzie. Samice rosną większe i masywniejsze od samców. Gatunek został sklasyfikowany w 2007 roku.
Ptasznik pomarańczowokolanowy. Kiedyś nazywana Brachypelma smithi. Naziemny gatunek ptaszniki, posiada włoski parzące. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej hodowanych ptaszników.
Ptasznik złoty. Naziemny gatunek ptasznika, posiada włoski parzące. Dorosły osobnik posiada piękny złoty karapaks oraz czerwone włoski na czarnym odwłoku. Odporny na wahania warunków
Brachypelma emilia jest jednym z najmniejszych przedstawicieli rodzaju Brachypelma. Ptaszniki o spokojnym usposobieniu i posiadające ciekawe kolory. Naziemny gatunek ptasznika, posiada włoski parzące. Posiada karapaks w kolorze brązowym oraz kruczo-czarny odwłok i odnóża.
Ptasznik kędzierzawy. Kiedyś Brahypelma albopilosum. Naziemny gatunek ptasznika, posiada włoski parzące. Posiada karapaks w kolorze brązowym oraz kruczo-czarny odwłok i odnóża. Bujnie porośnięty włoskami.
Ptasznik słoneczny, pochodzi z Afryki jest agresywny i gwałtowny. Posiada silny jad, nie są polecane dla początkujących. Posiadają różne odmiany barwne.