Żniwiarka śródziemnomorska, mrówka zakładająca gniazdo w sposób klasztorny czyli samotna królowa odchowuje pierwsze potomstwo bez pobierania pokarmu. Dość wolno poruszające się mrówki.
Mrówka żniwiarka, popularna mrówka w hodowli. Żywi się nasionami stąd też nazwa żniwiarka. Mrówki dość duże z podziałem na kasty, żołnierze posiadają duże głowy z wielkimi szczękami, którymi zgniatają nasiona. Wyróżnić można odmianę „Red head” czyli głowa królowej jest mocno czerwona. Zakłada gniazdo w sposób klasztorny czyli samotna królowa odchowuje pierwsze potomstwo bez pobierania pokarmu.
Bardzo ciekawa, duża ciekawa modliszka, odporna na błędy. Dość nieśmiała. Przybiera odcienie od zielonego do brązowego.
Duży ładnie ubarwiony karaczan, ma charakterystyczne żółto-czarne paski. Idealna karmówka dla dużych gadów. Idealny karaczan ozdoby do obserwacji, zagrożony potrafi wydawać syczące dźwięki.
Bardzo duże karaczany, popularne w hodowlach. Często hodowany w celach obserwacyjnych nie jako karmówka. Nadaję się również jako karmówka dla dużych gadów. Idealny karaczan ozdoby do obserwacji, zagrożony potrafi wydawać syczące dźwięki. Jeden z największych karaczanów świata.
Larwy mącznika (Tenebrio molitor) młynarka są doskonałym pokarmem dla zwierząt terrariowych dzięki ich wysokiej wartości odżywczej i łatwości hodowli. Są małe, mięsiste i bogate w białko i tłuszcze, co sprawia, że są doskonałym źródłem energii.
Larwa drewnojada (Zophobas morio) jest powszechnie stosowanym owadem karmowym w terrarystyce ze względu na jej wartość odżywczą oraz łatwość hodowli. Jest to popularny pokarm dla wielu gatunków zwierząt terraryjnych, w tym jaszczurek, ptaków i płazów, ze względu na jej duże rozmiary i bogactwo składników odżywczych.
Shelfordella lateralis, powszechnie znany jako Karaczan Turecki a teraz Przybyszka Turecka, jest popularnym źródłem pokarmu dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych w hodowli domowej. Jego stosunkowo niewielki rozmiar i łatwa hodowla czynią go idealnym wyborem jako pokarm dla gadów, płazów, pająków i innych zwierząt terrarystycznych. Karaczany tureckie są bogate w białko i łatwo dostępne, co czyni je cenionym źródłem odżywczych składników dla pupili, w domowych terrariach.
Shelfordella lateralis, powszechnie znany jako Karaczan Turecki a teraz Przybyszka Turecka, jest popularnym źródłem pokarmu dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych w hodowli domowej. Jego stosunkowo niewielki rozmiar i łatwa hodowla czynią go idealnym wyborem jako pokarm dla gadów, płazów, pająków i innych zwierząt terrarystycznych. Karaczany tureckie są bogate w białko i łatwo dostępne, co czyni je cenionym źródłem odżywczych składników dla pupili w domowych terrariach.
Modliszka o unikatowym wyglądzie. Swoim wyglądem upodabnia się do suchych patyków.
Straszyk, dość popularny w hodowli. Występuje w Nowej Gwinei. Jest dość sporych rozmiarów, posiada kolce. Żywi się liśćmi jeżyny, maliny, liśćmi dębu oraz róży. Prosty owad w hodowli.