- Nowy

Posiada „róg” na karapaksie. Bardzo agresywne. Nie wyczesuje włosków. Mocno jadowity. Tworzy tunele w podłożu.
Występowanie: Mozambik, Malawi
Biotop: Suche lasy i sawanny
Wielkość: 5-6 cm dc
Aktywność: Nocna
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 25-33°C
Wilgotność: 60-70 %
Wielkość terrarium: 25x25x25cm
Środowisko życia: Naziemny
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Zaawansowany
Ptasznik wenezuelski ciekawie ubarwiony ptasznik z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami na czarnym ubarwieniu. Młode osobniki budują gniazda u podnóża drzew natomiast dorosłe żyją na drzewach. Samiec i samica gdy są dorosłe różnią się od siebie wyglądem. Dość szybki i skoczny. Nie wyczesuje włosków parzących.
Ładny, duży pająk o złotym ubarwieniu. Jest endemitem dla wyspy Kuba
Ptasznik olbrzymi, jak sama nazwa wskazuję jest to duży ptasznik może dorastać do 11 cm natomiast w rozstawie odnóży ma aż 25 cm. Popularny ptasznik, często wybierany i polecany na pierwszego. Jest spokojnym ptasznikiem, z reguły nie agresywny, dość powolny. Może wyczesywać włoski parzące.
Ciekawie ubarwiony ptasznik, posiadający szczupłe i długie odnóża. Dosyć szybki pająk. Dużo pajęczynuje. Jad niebezpieczny dla człowieka.
Jeden z agresywniejszych rodzaju Cariben. Zamieszkuje tropikalne lasy Brazylii. Zdarza się, że nawet samce są agresywne wobec samic. Jad jest dość słaby.
Ptasznik ładnie ubarwiony, bardzo dużo pajęczynuje. Nie jest agresywny ale wyczesuje włoski parzące. Młode osobniki wyglądają inaczej niż dorosłe osobniki.
Ptasznik słoneczny, pochodzi z Afryki jest agresywny i gwałtowny. Posiada silny jad, nie są polecane dla początkujących. Posiadają różne odmiany barwne.
Średniej wielkości brązowy ptasznik, z czarnymi kreskami na odwłoku. Są bardzo aktywnymi ptasznikami, szybkie. W przypadku zagrożenia najczęściej korzystają z możliwości ucieczki.