Neoholothele incei "classic" L3
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwen, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.
Dobry pająk na początek o słabym jadzie. Posiada włoski parzące.
Występowanie: Brazylia, Paragwaj
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 15-18 cm z odnóżami
Aktywność: Całodobowa
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 22-24
Wilgotność: 60-80%
Wielkość terrarium: 30x30x30
Środowisko życia: Naziemny
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Owady karmowe (karaczany, świerszcze)
Rozmnażanie:
Trudność hodowli: Łatwa
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwen, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.
Szarobeżowy odwłok, pokryty brązowymi cętkami. Ptasznik ten lubi kopać podziemne tunele, oplata gniazdo sporą ilością pajęczyny. Posiada „róg” na karapaksie.
Ptasznik pomarańczowokolanowy. Kiedyś nazywana Brachypelma smithi. Naziemny gatunek ptaszniki, posiada włoski parzące. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej hodowanych ptaszników.
Ptasznik ten nazywany jest śnieżnym, ze względu na swoje ubarwienie i wzory na karapaksie. Jest bardzo szybki a dodatkowo bardzo dobrze skacze.
Duży i mocno zbudowany ptasznik, szybki i agresywny. Dorosły osobnik przybiera ciemnobrązowe/czarne barwy. Mówi się, że potrafi pływać.
Ładnie ubarwiony, dużej wielkości pająk o łagodnym usposobieniu. Kopie nory.
Ptasznik ładnie ubarwiony, bardzo dużo pajęczynuje. Nie jest agresywny ale wyczesuje włoski parzące. Młode osobniki wyglądają inaczej niż dorosłe osobniki.
Ptasznik olbrzymi, jak sama nazwa wskazuję jest to duży ptasznik może dorastać do 11 cm natomiast w rozstawie odnóży ma aż 25 cm. Popularny ptasznik, często wybierany i polecany na pierwszego. Jest spokojnym ptasznikiem, z reguły nie agresywny, dość powolny. Może wyczesywać włoski parzące.