Siano dla żółwi i gryzoni 12-15L
Naturalne siano.
Produkty przeznaczone dla żółwi lądowych oraz gryzoni, królików.


Żarówka grzewcza exoterr intense basking to żarówka dzienna. Światło punktowe tworzące gorący punkt do wygrzewania się gadów. Żarówka emituję dużo ciepła, dlatego powinna być zabezpieczona przed zwierzętami gdyż mogą się poparzyć.
Żarówka grzewcza exoterr intense basking 25w to żarówka dzienna. Światło punktowe tworzące gorący punkt do wygrzewania się gadów. Żarówka emituję dużo ciepła, dlatego powinna być zabezpieczona przed zwierzętami gdyż mogą się poparzyć.
Zdjęcia przykładowej żarówki.
Producent: Exo Terra
Hagen Deutschland GmbH & Co. KG
25488 Holm
www.hagen.com
Naturalne siano.
Produkty przeznaczone dla żółwi lądowych oraz gryzoni, królików.
Spryskiwacz ręczny o pojemności 0,5 litra. Niezbędne narzędzie dla każdego terrarysty. Służy do zraszania terrariów oraz pojemników hodowlanych. Można regulować strumień wody od mgiełki aż po mocny strumień.
Sepia to naturalne wapno. Jest to szkielet mątwy. Dostarcza zwierzętom wapno niezbędne do budowy pancerzy, szkieletu oraz jaj. Należy powiadać go zwierzętom aby były zdrowe i otrzymywały niezbędne wapno.
Tuba korkowa z dębu korkowego - Portugalia.
Tuba korkowa idealna jako kryjówka dla zwierząt lub jako wystrój terrarium każdego rodzaju. Nie pleśnieje, bardzo wytrzymała. Łatwo się ją modeluję oraz przecina.
Hygrolon to materiał świetnie chłonący i utrzymujący wodę, nie ulega rozkładowi. Wykorzystuję się go do hodowli mchów oraz roślin. Może posłużyć np. jako tło zbiornika. Wymiar tego produktu do 29cm x 29cm.
Exo Terra Multi Vitamin Powder został opracowany, aby w połączeniu z codzienną dietą zaspokoić potrzeby witaminowe gadów i płazów.
Spagmoss mech torfowiec 15g, jest to suchy mech torfowiec pochodzący z Chile. Może posłużyć jako podłoże, świetnie utrzymuję wilgoć. Nie pleśnieje! Dodatkowo może być ciekawym element wystroju nadającym naturalny wygląd terrarium. Można również inkubować w nim jaja. Używane jest również do hodowli endemicznych roślin.
Exo Terra Reptile UVB150 emituje optymalny poziom promieniowania UVB, podobnie jak w zacienionych miejscach, takich jak lasy deszczowe lub inne tropikalne miejsca. Gady żyjące w tych siedliskach otrzymują umiarkowane promieniowanie UV ze względu na warunki klimatyczne (dość wysoka wilgotność, zmiany pogody itp.), które uniemożliwiają niefiltrowane światło słoneczne docierające do miejsca wygrzewania się gada.
Świetlówka wymaga statecznika.
Np.: Statecznik elektroniczny do świetlówek Glo T8
Żarówka nocna Exo Terra night heat emituję niebieskie świtało księżyca, dzięki temu można obserwować zwierzęta nocą jednocześnie nie zaburzając naturalnego dobowego cyklu. Żarówka emitują minimalne ciepło, dzięki czemu nie zaburza nocnych spadków temperatury.
Lampa Exo Terra Reptile UVB200 zapewnia średni poziom promieniowania UVB, imitując warunki panujące w siedliskach półcienistych lub częściowo nasłonecznionych. Środowiska te są typowe dla gadów wygrzewających się okazjonalnie lub spędzających część czasu w bezpośrednim świetle słonecznym.
Żarówka exoterra reti UVB 100 13w.
Świetlówka emituje umiarkowanie wysokie promieniowanie UVB 5%.
Efektywne promieniowanie do 30 cm.
Dostarcza ważnych promieni UVB niezbędnych dla optymalnego metabolizmu wapnia w organizmach gadów z lasów deszczowych.
Odpowiednia dawka promieniowania UVB pobudza apetyt, wzmaga aktywność i zachowania rozrodcze (reprodukcja) gadów tej strefy klimatycznej, stymuluje syntezę witaminy D3.
Producent zaleca, aby żarówka była wymieniana raz w roku, ponieważ po tym terminie dawka promieniowania UV jest zbyt mała z powodu wypalenia specjalnego gazu wewnątrz świetlówki.
Exo Terra Reptile UVB100 emituje optymalny poziom promieniowania UVB, podobnie jak w zacienionych miejscach, takich jak lasy deszczowe lub inne tropikalne miejsca. Gady żyjące w tych siedliskach otrzymują umiarkowane promieniowanie UV ze względu na warunki klimatyczne (dość wysoka wilgotność, zmiany pogody itp.), które uniemożliwiają niefiltrowane światło słoneczne docierające do miejsca wygrzewania się gada.
Świetlówka wymaga statecznika.
Np.: Statecznik elektroniczny do świetlówek Glo T8
Lampy Reptile Systems zostały zaprojektowane tak, aby jak najdokładniej odwzorowywać profil światła słonecznego, aby wytworzyć lampę o pełnym spektrum działania ze zrównoważonymi ilościami UVA i UVB , jednocześnie zapewniając doskonałe naturalne kolory. Dostrzegliśmy potrzebę dobrej jakości oświetlenia UV, aby gady mogły przekształcić je w D3 w wyniku serii zdarzeń chemicznych. Proces ten jest samoregulujący i jest niezbędny dla gadów do wchłaniania wapnia z diety, eliminując ryzyko metabolicznej choroby kości.
Żarówka wymaga podłączenia do statecznika lub całej oprawy dla żarówek T5.
Zestawy z oprawkami Reptile System.
Żarówka grzewcza exoterra daytime heat to dzienna żarówka z neodymem, emitujące szerokie spektrum światła, które wspomaga fotosyntezę roślin, a promienie UVA wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne i dobre samopoczucie gadów.
Lampa Exo Terra Reptile UVB300 została zaprojektowana specjalnie dla gadów, które dobrze czują się w środowiskach o intensywnym, bezpośrednim świetle słonecznym, takich jak pustynie czy otwarte sawanny.