Naturalne podłoże, jest to mieszanka gleb oraz minerałów. Idealnie odwzorowuje naturalne środowisko. Aby podłoże spełniało swoja funkcje należny je połączyć z woda. Po połączeniu z woda i wyschnięciu twardnieje, dzięki czemu tworzy pożądany efekt. Nadaje się również do tworzenia ścianek strukturalnych. Polecany dla żółwi lądowych oraz dużych jaszczurek.
waga około: 4kg, wystarcza na powierzchnię ok 40x60cm
Naturalne i 100% ekologiczne podłoże. Można użyć go jako sypkiej formy ale jego pierwotne zastosowanie to stworzenie twardej naturalnej powierzchni. Podłoże należny wymieszać z wodą tworząc kleistą konsystencje, następnie należy nałożyć je na dno terrarium i rozprowadzić. Można również stworzyć z niej ściankę strukturalną lub kryjówki i półki skalne. Następnie należy poczekać aż podłoże wyschnie. Po wyschnie podłoże tworzy twardą warstwę o naturalnym wyglądzie. Jest to idealne podłoże dla zwierząt, które mają tendencje do zjadania podłoża, ponieważ jest ono po wyschnięciu bezpieczne i nie ma zagrożenia połknięcia go. Dodatkowo jako zaletą jest łatwość sprzątania z twardej struktury podłoża oraz naturalny wygląd. Idealna dla jaszczurek takich jak np. Agama brodata czy gekon lamparci, również idealne podłoże dla np. żółwi lądowych
Sposób użycia:
-Konsystencja betonu, ciasta, itp. Najlepiej dodawać po trochę wody, aż uzyskamy konsystencję wygodną do nakładania. -Ilość dodanej wody zależy od tego jaką chcemy strukturę uzyskać. Gdy podłoże będzie mieć mniej wody, łatwiej będzie się formowało "jamy"/kryjówki, natomiast użyte jako podłoże, może być to rzadsza konsystencja - wtedy też będzie dłużej schło. -Schnie około 24/48h w zależności od warunków w pomieszczeniu i zbiorniku. -W przypadku, gdy nie chcemy zużyć całego worka na raz, najlepiej pozostałość w worku zakleić taśmą lub zawinąć w siatkę/worek na śmieci i bez problemu można użyć go następny razem. -Podłoże przed usunięciem należy namoczyć wodą, wtedy łatwo będzie się go dało skruszyć i usunąć. -Zabrudzenia schodzą bardzo łatwo przy użyciu mokrej ściereczki/gąbki. -Czas zmiany podłoża, jest zależny od stopnia zabrudzenia. Jeżeli podłoże będzie widocznie bardzo zabrudzone, uszkodzone co będzie przeszkadzało nam w sprzątaniu lub zwierzakowi, należy je wymienić.
Kolor może się delikatnie różnić w zależności od partii.
Kryjówka idealna dla wszelkiego rodzaju zwierząt zarówno do terrariów tropikalny oraz pustynnych. Wytrzymała, świetnie odwzorowane naturalne kamienne kryjówki.
Wielkość około: S 15 cm x 15 cm x 9 cm M 19 cm x 21 cm x 8 cm L 25 cm x 19 cm x 9 cm XL 28 cm x 25 cm x 11 cm
Tuba korkowa z dębu korkowego - Portugalia. Tuba korkowa idealna jako kryjówka dla zwierząt lub jako wystrój terrarium każdego rodzaju. Nie pleśnieje, bardzo wytrzymała. Łatwo się ją modeluję oraz przecina.
Wyjątkowa kryjówka zapewniająca doskonałe warunki do linienia!
Kryjówka została zaprojektowana tak by przez długi czas utrzymywać podwyższoną wilgotność, co tworzy idealne warunki dla zwierząt do linienia. Na wierzchu kryjówki znajduje się specjalne zagłębienie na wodę, natomiast cała kryjówka została wykonana z porowatej ceramiki, co zapewnia doskonałe rozprowadzanie wilgoci! Dzięki temu kryjówka zapewnia stabilny wilgotny mikroklimat. Konstrukcja kryjówki ogranicza również nagłe zmiany temperatury i wilgotności, dzięki czemu jest też doskonałym miejscem do składania jaj. Zapewnia zwierzętom bezpieczne schronienie i odpowiednie nawodnienie organizmu. Faktura powierzchni kryjówki ułatwia zwierzętom wspinaczkę. Twój zwierzak będzie zachwycony!
Trzon liścia palmy nadają się świetnie do wystrojów tropikalnych oraz suchych. Umiejscowiony w terrarium może być ciekawym elementem wystroju oraz elementem do wspinaczki dla naszych podopiecznych. Aby trzon nie pleśniały w wilgotnych terrariach zaleca się go odpowiednio przygotować, wygotować w wrzątku lub wyparzyć w piekarniku. Wymiary około: 25-50 cm x 6-10 cm
Małe ścinki tub korkowych. Małe ścinki różnej wielkości, których można użyć jako wystrój terrarium każdego rodzaju do kliszówek lub małych pojemników jako mały wystrój dla np. ptaszników czy skorpionów. Mogą posłużyć jako wystój do areny mrówek. Nie pleśnieją, bardzo wytrzymałe. Łatwo się ją modeluję oraz przecina.
Suszona egzotyczny grzybek nadaje się świetnie do wystrojów tropikalnych oraz suchych. Można przymocować je sylikonem lub klejem na gorąco do kawałków kory, lian, gałęzi lub do tła, dzięki czemu będą imitować element prawdziwego lasu w terrarium. Ułożona chaotycznie na podłożu, świetnie nadadzą mu naturalnego charakteru. Aby grzybki nie pleśniały w wilgotnych terrariach zaleca się je odpowiednio przygotować, wygotować w wrzątku, wyparzyć w piekarniku lu zabezpieczyć sylikonem. Wymiary około: 3-8 cm x 3-8 cm
Ciemny, drobny piasek akwarystyczny o intensywnie grafitowej barwie. Idealnie podkreśla kolory ryb i innych zwierząt, roślin oraz dekoracji tworząc wyjątkowo estetyczne podłoże w każdym zbiorniku.
Podłoże stepy i półpustynia "Steppers Semi-desert Earth" Vnatis Terra 3kg. Naturalne podłoże do wystroju stepowego, półpustyni oraz śródziemnomorskiego. Jest to mieszanka gleb, nadaję naturalnego wyglądu imitując naturalne środowisko zwierząt. Nie polecane do roślin. Polecana dla jaszczurek, pajęczaków i innych bezkręgowców sucholubnych.
Podłoże do strefy drenażowej, jest to keramzyt czyli kruszywo wykonane z gliny. Przepuszcza nadmiar wody z podłoża. Można również użyć go jako element ozdobny terrarium lub jako dodatek do innego podłoża.
Naturalny, czysty piasek do terrarium, idealny do wystrojów pustynnych i półpustynnych. Nie jest to odpowiednie podłoże dla Agam brodatych i Eublefarów lamparcich.
Spagmoss mech torfowiec 15g, jest to suchy mech torfowiec pochodzący z Chile. Może posłużyć jako podłoże, świetnie utrzymuję wilgoć. Nie pleśnieje! Dodatkowo może być ciekawym element wystroju nadającym naturalny wygląd terrarium. Można również inkubować w nim jaja. Używane jest również do hodowli endemicznych roślin.
Exo Terra Rain Forest to w 100% naturalna, biodegradowalna mieszanka substratów dla gadów, wykonana ze zrównoważonej sosny morskiej i mchu torfowca. Jego właściwości higroskopijne są maksymalizowane poprzez dodanie do mieszanki naturalnego mchu torfowca. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza pomaga w zrzucaniu i pomaga zapobiegać infekcjom dróg oddechowych. Unikalny rozmiar i kształt cząsteczek kory w połączeniu z naturalnym mchem torfowym umożliwia częste nawadnianie roślin, zapewniając jednocześnie dobre napowietrzenie dla zdrowego wzrostu korzeni.