- Odbiór osobisty

Heterodony to bardzo ciekawe węże, pomimo tego że bardzo często spędza czas zakopany w podłożu, jest bardzo aktywnym wężem. Są one warunkowo jadowite, a dokładniej tyłozębne - jednak nie są groźne dla człowieka. Posiadają ciekawe zachowania obronne, udając że są „większe”, syczą i/lub obracają się i udają martwe.
Występowanie: Stany Zjednoczone, Meksyk
Biotop: Półpustynie, stepy
Wielkość: 50-80cm
Aktywność: Całodobowa
Oświetlenie: 11h
Temperatura: 24-34°C
Wilgotność: 40-60%
Wielkość terrarium: 60x40x40 cm
Środowisko życia: Naziemny
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Gryzonie, płazy
Trudność hodowli: Średni
Uwagi: Tyłozębny (Warunkowo jadowity)
Nie wysyłamy. Możliwy odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Vaunarium
Popularny gekon, posiada charakterystyczne rzęsy nad oczami. Łatwo przyzwyczaja się do człowieka. Występują w różnych odmianach barwnych. Potrafią wspinać się po płaskich powierzchniach. Wystraszone mogą utracić ogon, który już nie odrasta.
Obszerny opis gatunkowy.
Bardzo ciekawa, duża, agresywna i prosta w hodowli modliszka, odporna na błędy. Pięknie ubarwiona modliszka, o niecodziennym ubarwianiu.
Anolis brązowy to mała jaszczurka, która jest bardzo szybka. Potrafi zmieniać kolory w zależności od temperatury, nastroju oraz pory dnia. Występują w latach tropikalnych pierwotnie na Kubie obecnie również w południowej części Ameryki Północnej. Samce są większe. Samice są mniejsze.
Skuliczek gładki, równonóg, który potrafi zwinąć się w niecałą kulkę. Ma spłaszczony ogonek. Może posłużyć w terrarium jako ekipa sprzątająca, gdyż żywi się martwą materia. Wysypuję w okolicach rzecz przy brzegach, rzadziej w lasach.
Ptasznik pomarańczowokolanowy. Kiedyś nazywana Brachypelma smithi. Naziemny gatunek ptaszniki, posiada włoski parzące. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej hodowanych ptaszników.
Gekon o niezwykłej budowie ciała oraz niezwykłych łuskach. Jego łuski przypominają łuski ryb. W wolnych tłumaczeniu z angielskiego można nazwać się Gekon rybiołuski. Mają dobrze zbudowane krótkie nogi i grubsze ogony. Żywą się owadami ale również papkami owocowymi. Są terytorialne i nie można trzymać dwóch samców w jednym terrarium. Można dać calcium w misce aby sobie same zlizywały. Wystraszone potrafią odrzucać swoje łuski oraz ogon. Ich łuski połyskują kolorami tęczy.
Duży ładnie ubarwiony karaczan, ma charakterystyczne żółto-czarne paski. Idealna karmówka dla dużych gadów. Idealny karaczan ozdoby do obserwacji, zagrożony potrafi wydawać syczące dźwięki.