Żniwiarka śródziemnomorska, mrówka zakładająca gniazdo w sposób klasztorny czyli samotna królowa odchowuje pierwsze potomstwo bez pobierania pokarmu. Dość wolno poruszające się mrówki.
Mrówka żniwiarka, popularna mrówka w hodowli. Żywi się nasionami stąd też nazwa żniwiarka. Mrówki dość duże z podziałem na kasty, żołnierze posiadają duże głowy z wielkimi szczękami, którymi zgniatają nasiona. Wyróżnić można odmianę „Red head” czyli głowa królowej jest mocno czerwona. Zakłada gniazdo w sposób klasztorny czyli samotna królowa odchowuje pierwsze potomstwo bez pobierania pokarmu.
Najpopularniejszy i najbardziej powszechny patyczak w hodowli. Jest dość sporych rozmiarów, idealny na pierwszego zwierzaka egzotycznego. W zależności od otoczenia i nastroju może mieć różne kolory od brązowego po zielony.
Bardzo pięknie ubraniowy chrząszcz, posiada barwy z obrębie niebieskich odcieni. Larwy należy trzymać osobno.
Bardzo pięknie ubraniowy chrząszcz, posiada barwy z obrębie zielonch odcieni. Larwy należy trzymać osobno. Jeden z największych przedstawicieli swojego rodzaju
Zielono-metaliczny chrząszcz, z białymi pasami na całej długości (również na głowie) i czerwonym połyskiem. Samce posiadają z przodu, wyrostek w kształcie T.
Jeden z największych chrząszczy, czarno-żółty z czarnymi plamami z długim masywnym rogiem. Czarne nogi, z żółtymi stopami. Larwy spędzają czas w podłożu zakopana, żywią się próchnem i rozkładającymi się liśćmi.
Skoczogonki to małe białe stawonogi. To idealna Ekipa sprzątająca do terrarium, ponieważ będą pomagać nam utrzymywać czystość w terarium. Zjadają resztki pokarmu, wylinki, odchody, pleść i grzyby, więc są bardzo pożyteczne i pożądane.
Larwy mącznika (Tenebrio molitor) młynarka są doskonałym pokarmem dla zwierząt terrariowych dzięki ich wysokiej wartości odżywczej i łatwości hodowli. Są małe, mięsiste i bogate w białko i tłuszcze, co sprawia, że są doskonałym źródłem energii.
Larwa drewnojada (Zophobas morio) jest powszechnie stosowanym owadem karmowym w terrarystyce ze względu na jej wartość odżywczą oraz łatwość hodowli. Jest to popularny pokarm dla wielu gatunków zwierząt terraryjnych, w tym jaszczurek, ptaków i płazów, ze względu na jej duże rozmiary i bogactwo składników odżywczych.
Shelfordella lateralis, powszechnie znany jako Karaczan Turecki a teraz Przybyszka Turecka, jest popularnym źródłem pokarmu dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych w hodowli domowej. Jego stosunkowo niewielki rozmiar i łatwa hodowla czynią go idealnym wyborem jako pokarm dla gadów, płazów, pająków i innych zwierząt terrarystycznych. Karaczany tureckie są bogate w białko i łatwo dostępne, co czyni je cenionym źródłem odżywczych składników dla pupili, w domowych terrariach.
Shelfordella lateralis, powszechnie znany jako Karaczan Turecki a teraz Przybyszka Turecka, jest popularnym źródłem pokarmu dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych w hodowli domowej. Jego stosunkowo niewielki rozmiar i łatwa hodowla czynią go idealnym wyborem jako pokarm dla gadów, płazów, pająków i innych zwierząt terrarystycznych. Karaczany tureckie są bogate w białko i łatwo dostępne, co czyni je cenionym źródłem odżywczych składników dla pupili w domowych terrariach.