Szklana miska ⌀4,5cm
Mała miska który może posłużyć jako miska na wodę lub pokarm w terrarium.
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwen, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwen, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.
Występowanie: Trynidad i Tobago, Wenezuela
Biotop: Suche tereny lasów tropikalnych
Wielkość: 4-5 cm
Aktywność: Całodobowa
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 25-30°C
Wilgotność: 60-70 %
Wielkość terrarium: 20x20x20
Środowisko życia: Naziemny/podziemny
Hodowla: Pojedynczo, w grupie
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Początkujący
Sprzedaż dotyczy młodych osobników, zdjęcia przykładowe.
Mała miska który może posłużyć jako miska na wodę lub pokarm w terrarium.
Ubarwienie tego ptasznika przypomina ubarwienie tygrysa, stąd tez ptasznik ten nazywany jest tygrysim. Nie jest agresywny, nadaje się dla początkujących. Wyczesuje włoski parzące.
Suszone liście z dżungli, świetnie do wystrojów, nadają się w tropikalnych oraz suchych zbiornikach. Ułożone chaotycznie na podłożu, nada terrarium naturalnego charakteru.
Larwy mącznika (Tenebrio molitor) młynarka są doskonałym pokarmem dla zwierząt terrariowych dzięki ich wysokiej wartości odżywczej i łatwości hodowli. Są małe, mięsiste i bogate w białko i tłuszcze, co sprawia, że są doskonałym źródłem energii.
Małe ścinki tub korkowych. Małe ścinki różnej wielkości, których można użyć jako wystrój terrarium każdego rodzaju do kliszówek lub małych pojemników jako mały wystrój dla np. ptaszników czy skorpionów. Mogą posłużyć jako wystój do areny mrówek. Nie pleśnieją, bardzo wytrzymałe. Łatwo się ją modeluję oraz przecina.
Chrobotek biały jest idealny do wystrojów pustynnych jak i tropikalnych. W wysokiej wilgotności utrzymuję się w formie miękkiej, natomiast w suchym klimacie twardnieje i staje się sztywny. Bezpieczny dla zwierząt z wyjątkiem roślinożerców. Świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny. Potocznie nazywany jest mchem, choć nim nie jest.
Zdjęcia przykładowe, zwróć uwagę na wybór koloru.
Ślimak olbrzymi pochodzący z Afryki. W niektórych rejonach świata gatunek inwazyjny. Ślimaki te dorastają do dużych rozmiarów. Należy podawać im pokarm zróżnicowany oraz sepie. Powinny mieć grubszą warstwę podłoża ponieważ lubią się zakopywać. Odmiana rodatzi oznacza, że ślimak posiada jasną muszlę.
Spokojne, polecane dla początkujących ptaszniki. Posiadają słaby jad. Ma charakterystyczne serduszko na odwłoku.
Słabo jadowity i niegroźny dla człowieka ptasznik. Może wyczesywać włoski parzące z odwłoka. Spokojne i polecane dla początkujących.
Ptasznik słoneczny, pochodzi z Afryki jest agresywny i gwałtowny. Posiada silny jad, nie są polecane dla początkujących. Posiadają różne odmiany barwne.
Szybki i agresywny, posiada silny jad. Ciekawie ubarwiony ptasznik, o brązowo-złotym ubarwieniu, z ciemno granatowymi odnóżami. Można trzymać je grupowo
Szarobeżowy odwłok, pokryty brązowymi cętkami. Ptasznik ten lubi kopać podziemne tunele, oplata gniazdo sporą ilością pajęczyny. Posiada „róg” na karapaksie.
Naziemny gatunek ptaszniki, posiada włoski parzące. Dorosły osobnik posiada niebieskie odnóża oraz czerwone włoski na karapaksie. Odporny na wahania warunków.
Posiadają narządy strydulacyjne, który pocierane o siebie wydają dźwięk. Ptasznik zamieszkuję lasy tropikalne.
Występowanie: Kostaryka
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 10-12 cm
Aktywność: Nocna
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 22-26°C
Wilgotność: 70-75%
Wielkość terrarium: 20x20x30
Środowisko życia: Naziemny/nadrzewny
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Łatwe