
Modliszka liściogłowa (Phyllocrania paradoxa) L4 - samica
Bardzo ciekawa, duża, agresywna i prosta w hodowli modliszka, odporna na błędy.
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwne, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwen, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.
Występowanie: Trynidad i Tobago, Wenezuela
Biotop: Suche tereny lasów tropikalnych
Wielkość: 4-5 cm
Aktywność: Całodobowa
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 25-30°C
Wilgotność: 60-70 %
Wielkość terrarium: 20x20x20
Środowisko życia: Naziemny/podziemny
Hodowla: Pojedynczo, w grupie
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Początkujący
Sprzedaż dotyczy młodych osobników, zdjęcia przykładowe.
Bardzo ciekawa, duża, agresywna i prosta w hodowli modliszka, odporna na błędy.
Kawałki tyczek bambusowych mogą posłużyć jako dekorację do terrarium lub małych pojemników. Długości kawałków tyczek są różnych rozmiarów.
Spokojne, polecane dla początkujących ptaszniki. Posiadają słaby jad. Ma charakterystyczne serduszko na odwłoku.
Liście dębu, to idealny element wystroju nadający naturalny wygląd terrarium. Pomagają utrzymać bioaktywność w terrarium. Mogą posłużyć jako pokarm dla krocionogów, ekipy sprzątającej, równonogów czy larw chrząszczy. Świetne do akwarium, wydzielają garbniki które pozytywnie wpływają na stworzenia i rośliny wodne.
Średniej wielości wij pochodzący z Tanzanii. Wij posiada pomarańczowo-kremowe ubarwienie. Preferuje życie w grupie. Gdy wij czuje się zagrożony zwija się w "kulkę". Wymaga grubego podłoża, większość czasu spędza pod warstwa podłoża, żywi się martwą materią.
Naturalne podłoże przeznaczone dla ptaszników. Jest to mieszkanka gleb i minerałów, dobrze utrzymuje wilgotność ale również sprawdzi się dla sucholubnych pająków. Dzięki odpowiedniej mieszance wykopane norki przez ptaszniki nie zawalają się. Podłoże zapewnia im odpowiednie bytowanie oraz świetnie imituję naturalne warunki środowiska.
Polecane dla ptaszników, szczególnie dla podziemnych oraz naziemnych, również dla innych pajęczaków kopiących.
Ubarwienie tego ptasznika przypomina ubarwienie tygrysa, stąd tez ptasznik ten nazywany jest tygrysim. Nie jest agresywny, nadaje się dla początkujących. Wyczesuje włoski parzące.
Małe ścinki tub korkowych. Małe ścinki różnej wielkości, których można użyć jako wystrój terrarium każdego rodzaju do kliszówek lub małych pojemników jako mały wystrój dla np. ptaszników czy skorpionów. Mogą posłużyć jako wystój do areny mrówek. Nie pleśnieją, bardzo wytrzymałe. Łatwo się ją modeluję oraz przecina.
Ptasznik nie przejawiający agresji i posiadający słaby jad, lecz jest również bardzo szybki. Rzadko spotykany w hodowlach. Nie jest temperamentny, natomiast potrafi sprawić trudność w hodowli.
Silnie jadowity i agresywny ptasznik. Młode zakupują się w podłożu. Posiada długie odnóża, nie wyczesuje włosków parzących z odwłoka. Bardzo szybki.
Szara barwa, pokryta brązowo-czarnymi cętkami. Posiada „róg” na karapaksie. Bardzo agresywne. Nie wyczesuje włosków. Mocno jadowity. Tworzy tunele w podłożu.
Naziemny gatunek ptaszniki, posiada włoski parzące. Dorosły osobnik posiada niebieskie odnóża oraz czerwone włoski na karapaksie. Odporny na wahania warunków.
Ptasznik pomarańczowokolanowy. Kiedyś nazywana Brachypelma smithi. Naziemny gatunek ptaszniki, posiada włoski parzące. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej hodowanych ptaszników.
Ptasznik ładnie ubarwiony, bardzo dużo pajęczynuje. Nie jest agresywny ale wyczesuje włoski parzące. Młode osobniki wyglądają inaczej niż dorosłe osobniki.
Ptasznik słoneczny, pochodzi z Afryki jest agresywny i gwałtowny. Posiada silny jad, nie są polecane dla początkujących. Posiadają różne odmiany barwne.
Ptasznik ładnie ubarwiony, bardzo dużo pajęczynuje. Nie jest agresywny ale wyczesuje włoski parzące. Młode osobniki wyglądają inaczej niż dorosłe osobniki.