
Acanthoscurria geniculata L2
Ptasznik białokolanowy ciekawie ubarwiony ptasznik może dorastać do
Jest bardzo pięknie ubarwiony, ma słaby jad oraz wyczesuje włoski parzące z odwłoku. Polecany dla początkujących, posiada dokument Cites. Występuje na górzystych terenach
Występowanie: Meksyk
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 6-8 cm DC
Długość życia: ok 20 lat - samica
Aktywność: Nocna
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 25-28°C
Wilgotność: 60%
Wielkość terrarium: 30x20x20
Środowisko życia: Naziemny
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Średnie
Trudność hodowli: Początkujący
Uwagi: Cites
Zdjęcia przykładowe
Ptasznik białokolanowy ciekawie ubarwiony ptasznik może dorastać do
Ptasznik wenezuelski ciekawie ubarwiony ptasznik z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami na czarnym ubarwieniu. Młode osobniki budują gniazda u podnóża drzew natomiast dorosłe żyją na drzewach. Samiec i samica gdy są dorosłe różnią się od siebie wyglądem. Dość szybki i skoczny. Nie wyczesuje włosków parzących.
Silnie jadowity i agresywny ptasznik. Młode zakupują się w podłożu. Posiada długie odnóża, nie wyczesuje włosków parzących z odwłoka. Bardzo szybki.
Średniej wielkości brązowy ptasznik, z czarnymi kreskami na odwłoku. Są bardzo aktywnymi ptasznikami, szybkie. W przypadku zagrożenia najczęściej korzystają z możliwości ucieczki.
Ptasznik ten nazywany jest śnieżnym, ze względu na swoje ubarwienie i wzory na karapaksie. Jest bardzo szybki a dodatkowo bardzo dobrze skacze.
Mały aktywny skorpion. Pochodzi z terenów Australii oraz Południowo–wschodniej Azji. Idealny skorpion dla początkujących. Rozmnaża się poprzez partogenezę, co oznacza, że w tym gatunku występują tylko samice zdolne do rozrodu bez udziału samca.
Ciekawy ptasznik, kopiący nory i tunele. Posiada dwie odmiany barwne, classic i gold. Jest mało agresywny, można trzymać go w grupie.