- Odbiór osobisty
Ptasznik mało opisywany, jest dość szybki nie poleca się go początkujących. W odpowiednim świetlne wygląda bardzo atrakcyjne z posiada ubarwienie z przejawianiem niebieskiego
Ptasznik mało opisywany, jest dość szybki i silnie jadowity, nie poleca się go początkujących. W odpowiednim świetlne wygląda bardzo atrakcyjne z posiada ubarwienie z przejawianiem niebieskiego
Występowanie: Indonezja
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 14-16 cm
Aktywność: Nocna
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 25-28°C
Wilgotność: 70-80 %
Wielkość terrarium: 20x20x30
Środowisko życia: Naziemny/nadrzewny
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Średni
Sprzedaż dotyczy młodych osobników, zdjęcia przykładowe.
Ptasznik wenezuelski ciekawie ubarwiony ptasznik z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami na czarnym ubarwieniu. Młode osobniki budują gniazda u podnóża drzew natomiast dorosłe żyją na drzewach. Samiec i samica gdy są dorosłe różnią się od siebie wyglądem. Dość szybki i skoczny. Nie wyczesuje włosków parzących.
Słabo jadowity i niegroźny dla człowieka ptasznik. Może wyczesywać włoski parzące z odwłoka. Spokojne i polecane dla początkujących.
Szara barwa, pokryta brązowo-czarnymi cętkami. Posiada „róg” na karapaksie. Bardzo agresywne. Nie wyczesuje włosków. Mocno jadowity. Tworzy tunele w podłożu.
Ptasznik wenezuelski ciekawie ubarwiony ptasznik z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami na czarnym ubarwieniu. Młode osobniki budują gniazda u podnóża drzew natomiast dorosłe żyją na drzewach. Samiec i samica gdy są dorosłe różnią się od siebie wyglądem. Dość szybki i skoczny. Nie wyczesuje włosków parzących.
Ptasznik trynidadzki, raczej spokojny ptasznik. Potrafi skakać oraz wykonywać lot ślizgowy. Zakładają gniazda wysoko w drzewach ale niektóre osobniki zakładaj gniazda u podnóża drzewa przykrywając je podłożem. Nie posiada silnego jadu ale może boleśnie ukąsić, jest do dość szybki.
Rzadko spotykany w hodowlach ptasznik. Jest silnie jadowity oraz szybki, co czyni go ptasznikiem polecanym dla zaawansowanych hodowców.
Średniej wielkości ptasznik, dorosłości posiada jasno-brązowe/kremowe kolory. Szybki i agresywny, silnie jadowity, nie jest polecany początkującym hodowcą.