Ładnie ubarwiony, dużej wielkości pająk o łagodnym usposobieniu. Kopie nory.
Występowanie: Kolumbia
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 20 cm z odnóżami
Aktywność: Całodobowa
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 22-26
Wilgotność: 80%
Wielkość terrarium: 30x30x30
Środowisko życia: Naziemne
Hodowla: Pojedynczo
Pokarm: Owady karmowe (karaczany, świerszcze)
Rozmnażanie: Trudne
Trudność hodowli: Średnia
Zdjęcie przykładowe dorosłego osobnika oraz maluchów.
Jest bardzo pięknie ubarwiony, ma słaby jad oraz wyczesuje włoski parzące z odwłoku. Polecany dla początkujących, posiada dokument Cites. Występuje na górzystych terenach
Ptasznik naziemny. Ciekawie ubarwiony, na odnóżach ma białe paski natomiast karapaks ma szary. Samice rosną większe i masywniejsze. Kiedy jest niezadowolony potrafi być agresywniejszy. Popularny ptasznik w hodowli.
Duży i mocno zbudowany ptasznik, szybki i agresywny. Dorosły osobnik przybiera ciemnobrązowe/czarne barwy. Mówi się, że potrafi pływać.
Pomarańczowy ptasznik pochodzący z Filipin. Dość silny jad, nie polecany dla początkujących
Ładnie ubarwiony ptasznik, polecany dla początkujących. Ma słaby jad oraz powolne ruchy
Ptasznik kędzierzawy. Kiedyś Brahypelma albopilosum. Naziemny gatunek ptasznika, posiada włoski parzące. Posiada karapaks w kolorze brązowym oraz kruczo-czarny odwłok i odnóża. Bujnie porośnięty włoskami.
Ptasznik wenezuelski ciekawie ubarwiony ptasznik z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami na czarnym ubarwieniu. Młode osobniki budują gniazda u podnóża drzew natomiast dorosłe żyją na drzewach. Samiec i samica gdy są dorosłe różnią się od siebie wyglądem. Dość szybki i skoczny. Nie wyczesuje włosków parzących.