- Odbiór osobisty

Bardzo małej wielkości gekon, zamieszkujący wyspy Afrykańskie. W zależności od występowania różnią się ubarwieniem. Mają szpiczastą głowę oraz długi ogon. Są łatwe w hodowli natomiast ciężko się je rozmnaża w hodowli.
Występowanie: Madagaskar, Komory, Mauritius
Biotop: Tropikalny
Wielkość: do 8 cm
Aktywność: Nocna
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 26-28°C
Wilgotność: 70-80%
Wielkość terrarium: 20x20x40
Środowisko życia: Nadrzewny
Hodowla: Pojedynczo,w grupie, w parze
Pokarm: Owady karmowe
Suplementy: Calcium z wit. D3 każde karmienie, Witaminy bez wit. D3 raz w tygodniu
Rozmnażanie: Trudne
Trudność hodowli: Początkujący
Nie wysyłamy. Możliwy odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym
ul. Mazowiecka 88/2, 30-023 Kraków
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 13:00 - 19:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 16:00
Niedziela - zamknięte
Piękny, mało popularny gekon. Ze względu na swój wygląd, można by go nazwać gekonem płaczącym Nowej Kaledonii. Posiada wszystkie cechy gekonów Nowej Kaledonii (gekon orzęsiony, gargulcowy, omszały, itp.).
Mały popularny gekon, żyje w stadach (zalecane MINIMUM 3 osobniki). W niewoli występują głównie samice, gdyż gekon ten rozmnaża się poprzez partenogenezę. Występuję w różnych odmianach uwarunkowanym występowaniem. Głównie występuje w Azji południowo-wschodniej ale można go również zaobserwować na wyspach bliżej Ameryk np. Haiti. Podczas kłótni między osobnikami wydają dźwięki „czik czik”.
Anolis to mała niewielka jaszczurka, która jest bardzo szybka. Występują na wyspie Kuba. Często widywany na skalistych terenach.
Gekon o niezwykłej budowie ciała oraz niezwykłych łuskach. Jego łuski przypominają łuski ryb. W wolnych tłumaczeniu z angielskiego można nazwać się Gekon rybiołuski. Mają dobrze zbudowane krótkie nogi i grubsze ogony. Żywą się owadami ale również papkami owocowymi. Są terytorialne i nie można trzymać dwóch samców w jednym terrarium. Można dać calcium w misce aby sobie same zlizywały. Wystraszone potrafią odrzucać swoje łuski oraz ogon. Ich łuski połyskują kolorami tęczy.
Anolis to mała jaszczurka, pięknie ubarwiona. Występuje na Karaibach. Samiec oraz samica różnią się wyglądem, samiec jest jasny z czarnymi kropkami na ciała, samica jest ciemniejsza i mniejsza. Rzadki anolis w Polskich hodowlach.
Duży gekon o ciekawym ubarwieniu. W zależności od występowania wyróżniane są trzy kolory, brązowy, oliwkowy, jasno brązowy. Posiada charakterystyczny pasek wzdłuż ciała. Głowa masywna, ewidentnie oddzielona od smukłego ciała. Nie jest bardzo płochliwy ale nie przepada za mocnym światłem.
Pięknie ubarwiona, nadrzewna jaszczurka.
Inne nazewnictwo: Dasia olivacea, The olive dasia, Olive tree skink, Scynk oliwny