Krocionóg - wij - Anadenobolus monilicornis
Małej wielkości krocionóg o przepięknej kolorystyce. Nie potrzebują dużo miejsca, natomiast lubią zakopywać się w podłożu. Są niewielkie za to ich ubarwienie przyciąga uwagę.
Najpopularniejszy i najbardziej powszechny patyczak w hodowli. Jest dość sporych rozmiarów, idealny na pierwszego zwierzaka egzotycznego. W zależności od otoczenia i nastroju może mieć różne kolory od brązowego po zielony.
Występowanie: Wietnam
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 10-12 cm
Aktywność: Nocna
Oświetlenie: Nie wymaga
Temperatura: 15-24°C
Wilgotność: 70-80%
Wielkość terrarium: 20x20x30 cm
Środowisko życia: Na gałęziach
Hodowla: Pojedynczo, w parach, w grupie
Pokarm: Liście malin, liście jeżyn, liście róży, ewentualnie trzykrotka, liście truskawki, poziomki, dąb, leszczynę, morwę, ognik szkarłatny
Rozmnażanie: Partenogeneza, płciowe
Trudność hodowli: Początkujący
Sprzedaż obejmuję młode i średnie osobniki z rozmnożenia partenogenezy.
Zdjęcia przykładowych patyczaków.
Małej wielkości krocionóg o przepięknej kolorystyce. Nie potrzebują dużo miejsca, natomiast lubią zakopywać się w podłożu. Są niewielkie za to ich ubarwienie przyciąga uwagę.
Gałązka bananowca świetnie sprawdzi się w wystroju umiarowym i tropikalnym. Wygląda jak ciekawa liana z wypustkami, może posłużyć jako dodatkowy element wspinaczkowy w terrarium dla kameleonów lub innych jaszczurek. Gałązki mogą mieć różne długości od 10 do 20 cm.
Naturalne podłoże przeznaczone dla równonogów. Jest to mieszkanka zawierająca wszystkie składniki odżywcze wspomagające prawidłowy rozwój równonogów. Podłoże zapewnia im odpowiednie bytowanie oraz świetnie imituje naturalne warunki. Dobrze utrzymuje wilgotność. Polecane dla prosionków, stonóg, kulanek, skuliczków oraz innych równonogów.
Podłoże jest w 100% przygotowane i przetestowane przez nas Vantis Terra.
waga: około 500g
Bardzo realistyczna ozdoba w kształcie czaszki, nadająca się zarówno do akwariów, jak i terrariów.
Nada niepowtarzalnego klimatu zbiornikom hodowlanym. Dobrze prezentuje się wśród roślin, i innych elementów dekoracyjnych, a także może posłużyć jako fantastyczna kryjówka.
Terrarium akrylowe przystosowane do hodowli nie wielkich zwierząt. Estetyczne, łatwe w czyszczeniu i w aranżacji sprawdzi się do hodowli każdego małego zwierzęcia o różnorodnych wymaganiach.
Pięknie ubarwiony stawonóg. Mają pomarańczowe ubarwienie wraz z szarym paskiem na grzbiecie. Jest szybki oraz ruchliwy. Szybko się rozmnaża. Może być ciekawa ekipą sprzątającą w terrarium.
Pipeta o pojemności 2 ml idealna do dawkowania wody przy nawadnianiu gniazd mrówek, pojemników z ptasznikami lub innymi stworzeniami. Pipeta wykonana jest z plastiku. Długość: 16 cm
Suszona egzotyczny grzybek nadaje się świetnie do wystrojów tropikalnych oraz suchych. Można przymocować je sylikonem lub klejem na gorąco do kawałków kory, lian, gałęzi lub do tła, dzięki czemu będą imitować element prawdziwego lasu w terrarium. Ułożona chaotycznie na podłożu, świetnie nadadzą mu naturalnego charakteru. Aby grzybki nie pleśniały w wilgotnych terrariach zaleca się je odpowiednio przygotować, wygotować w wrzątku, wyparzyć w piekarniku lu zabezpieczyć sylikonem. Wymiary około: 3-8 cm x 3-8 cm
Shelfordella lateralis, powszechnie znany jako Karaczan Turecki a teraz Przybyszka Turecka, jest popularnym źródłem pokarmu dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych w hodowli domowej. Jego stosunkowo niewielki rozmiar i łatwa hodowla czynią go idealnym wyborem jako pokarm dla gadów, płazów, pająków i innych zwierząt terrarystycznych. Karaczany tureckie są bogate w białko i łatwo dostępne, co czyni je cenionym źródłem odżywczych składników dla pupili, w domowych terrariach.
Larwa drewnojada (Zophobas morio) jest powszechnie stosowanym owadem karmowym w terrarystyce ze względu na jej wartość odżywczą oraz łatwość hodowli. Jest to popularny pokarm dla wielu gatunków zwierząt terraryjnych, w tym jaszczurek, ptaków i płazów, ze względu na jej duże rozmiary i bogactwo składników odżywczych.
Bardzo duże karaczany, popularne w hodowlach. Często hodowany w celach obserwacyjnych nie jako karmówka. Nadaję się również jako karmówka dla dużych gadów. Idealny karaczan ozdoby do obserwacji, zagrożony potrafi wydawać syczące dźwięki. Jeden z największych karaczanów świata.
Ciekawy karaczan z „diodami” na głowie, które na wolności świecą w niewoli niestety nie ma tego zjawiska. Larwy zakopują się w podłożu, natomiast dorosłe osobniki już nie. Co ciekawe tylko dorosłe osobniki wspinają się po gładkich powierzchniach.
Shelfordella lateralis, powszechnie znany jako Karaczan Turecki a teraz Przybyszka Turecka, jest popularnym źródłem pokarmu dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych w hodowli domowej. Jego stosunkowo niewielki rozmiar i łatwa hodowla czynią go idealnym wyborem jako pokarm dla gadów, płazów, pająków i innych zwierząt terrarystycznych. Karaczany tureckie są bogate w białko i łatwo dostępne, co czyni je cenionym źródłem odżywczych składników dla pupili w domowych terrariach.
Larwy mącznika (Tenebrio molitor) młynarka są doskonałym pokarmem dla zwierząt terrariowych dzięki ich wysokiej wartości odżywczej i łatwości hodowli. Są małe, mięsiste i bogate w białko i tłuszcze, co sprawia, że są doskonałym źródłem energii.
Skoczogonki to małe białe stawonogi. To idealna Ekipa sprzątająca do terrarium, ponieważ będą pomagać nam utrzymywać czystość w terarium. Zjadają resztki pokarmu, wylinki, odchody, pleść i grzyby, więc są bardzo pożyteczne i pożądane.
Bardzo duże karaczany, popularne w hodowlach. Często hodowany w celach obserwacyjnych nie jako karmówka. Nadaję się również jako karmówka dla dużych gadów. Idealny karaczan ozdoby do obserwacji, zagrożony potrafi wydawać syczące dźwięki. Jeden z największych karaczanów świata.