- Odbiór osobisty

Anolis to mała jaszczurka, pięknie ubarwiona. Występuje na Karaibach. Samiec oraz samica różnią się wyglądem, samiec jest jasny z czarnymi kropkami na ciała, samica jest ciemniejsza i mniejsza. Rzadki anolis w Polskich hodowlach.
Anolis to mała jaszczurka, pięknie ubarwiona. Występuje na Karaibach. Samiec oraz samica różnią się wyglądem, samiec jest jasny z czarnymi kropkami na ciała, samica jest ciemniejsza i mniejsza. Rzadki anolis w Polskich hodowlach.
Występowanie: Wyspa Saby
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 15 cm
Długość życia: 5 lat
Aktywność: Dzień
Oświetlenie: 12h, UVB
Temperatura: 24-28°C
Wilgotność: 60 - 80%
Wielkość terrarium: 45x45x60
Środowisko życia: Nadrzewny
Hodowla: Pojedynczo, w parach, w haremie
Pokarm: Owady karmowe
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Początkujący
Krab vampir dokładnie Geosesarma dennerle. Małe kraby typowo lądowe. Świetnie się wspinają. Można trzymać je w paludariach. Nie niszczą roślin. Żyją w stadach, są zwierzętami socjalnymi. Często same kopia sobie norki w torfie. Wchodzą do wody zazwyczaj aby przejść wylinkę.
Anolis brązowy to mała jaszczurka, która jest bardzo szybka. Potrafi zmieniać kolory w zależności od temperatury, nastroju oraz pory dnia. Występują w latach tropikalnych pierwotnie na Kubie obecnie również w południowej części Ameryki Północnej. Samce są większe. Samice są mniejsze.
Gekon ten nazywany jest również Gekonem złocistym. Jest pięknie ubarwiony w złocisty kolor. Zamieszkuje drzewa w górskich lasach Wietnamu. Potrafią zmieniać swoją barwę w zależności od swojego nastroju lub od pary dnia.
Popularny gekon, posiada charakterystyczne rzęsy nad oczami. Łatwo przyzwyczaja się do człowieka. Występują w różnych odmianach barwnych. Potrafią wspinać się po płaskich powierzchniach. Wystraszone mogą utracić ogon, który już nie odrasta.
Pięknie ubarwiona, nadrzewna jaszczurka.
Inne nazewnictwo: Dasia olivacea, The olive dasia, Olive tree skink, Scynk oliwny
Gekon o niezwykłej budowie ciała oraz niezwykłych łuskach. Jego łuski przypominają łuski ryb. W wolnych tłumaczeniu z angielskiego można nazwać się Gekon rybiołuski. Mają dobrze zbudowane krótkie nogi i grubsze ogony. Żywą się owadami ale również papkami owocowymi. Są terytorialne i nie można trzymać dwóch samców w jednym terrarium. Można dać calcium w misce aby sobie same zlizywały. Wystraszone potrafią odrzucać swoje łuski oraz ogon. Ich łuski połyskują kolorami tęczy.
Anolis to mała niewielka jaszczurka, która jest bardzo szybka. Występują na wyspie Kuba. Często widywany na skalistych terenach.
Piękny, mało popularny gekon. Ze względu na swój wygląd, można by go nazwać gekonem płaczącym Nowej Kaledonii. Posiada wszystkie cechy gekonów Nowej Kaledonii (gekon orzęsiony, gargulcowy, omszały, itp.).
Anolis cristatellus to mała jaszczurka, która jest bardzo szybka. Potrafi zmieniać kolory w zależności od temperatury, nastroju oraz pory dnia. Występują w latach tropikalnych wysp Karaibów. Samce są większe. Samice są mniejsze. Na ogonie mają charakterystyczny grzebień. Potrafi być dość agresywny i dobrze zbudowany pomimo swojej niewielkiej wielkości.