- Odbiór osobisty

Popularny gekon, posiada charakterystyczne rzęsy nad oczami. Łatwo przyzwyczaja się do człowieka. Występują w różnych odmianach barwnych. Potrafią wspinać się po płaskich powierzchniach. Wystraszone mogą utracić ogon, który już nie odrasta.
Występowanie: Nowa Kaledonia
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 20 - 22 cm
Aktywność: Noc
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 20-26°C
Wilgotność: 60-90%
Wielkość terrarium: min 40x40x60 docelowe, np. 30x30x40 przejściowe dla najmłodszych osobników
Środowisko życia: Nadrzewny
Hodowla: Pojedynczo (w haremie, w grupie - hodowla)
Pokarm: Owady karmowe (świerszcze, karaczany - raczej ruchliwy pokarm), Pangea, Repashy, Gecko nutrition, papki owocowe, miód z tartymi owocami, owoce - umieszczone w górnych partiach terrarium
Suplementy: Calcium z wit. D3 każde karmienie, Witaminy bez wit. D3 raz w tygodniu
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Początkujący
Podłoże: ręcznik papierowy, torf kokosowy Coco VT, podłoże bioaktywne Bioactive Earth VT
Nie wysyłamy. Możliwy odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Vaunarium
Anolis brązowy to mała jaszczurka, która jest bardzo szybka. Potrafi zmieniać kolory w zależności od temperatury, nastroju oraz pory dnia. Występują w latach tropikalnych pierwotnie na Kubie obecnie również w południowej części Ameryki Północnej. Samce są większe. Samice są mniejsze.
Popularny gekon, posiada charakterystyczne rzęsy nad oczami. Łatwo przyzwyczaja się do człowieka. Występują w różnych odmianach barwnych. Potrafią wspinać się po płaskich powierzchniach. Wystraszone mogą utracić ogon, który już nie odrasta.
Bardzo małej wielkości gekon, zamieszkujący wyspy Afrykańskie. W zależności od występowania różnią się ubarwieniem. Mają szpiczastą głowę oraz długi ogon. Są łatwe w hodowli natomiast ciężko się je rozmnaża w hodowli.
Anolis cristatellus to mała jaszczurka, która jest bardzo szybka. Potrafi zmieniać kolory w zależności od temperatury, nastroju oraz pory dnia. Występują w latach tropikalnych wysp Karaibów. Samce są większe. Samice są mniejsze. Na ogonie mają charakterystyczny grzebień. Potrafi być dość agresywny i dobrze zbudowany pomimo swojej niewielkiej wielkości.
Mały popularny gekon, żyje w stadach (zalecane MINIMUM 3 osobniki). W niewoli występują głównie samice, gdyż gekon ten rozmnaża się poprzez partenogenezę. Występuję w różnych odmianach uwarunkowanym występowaniem. Głównie występuje w Azji południowo-wschodniej ale można go również zaobserwować na wyspach bliżej Ameryk np. Haiti. Podczas kłótni między osobnikami wydają dźwięki „czik czik”.
Anolis to mała niewielka jaszczurka, która jest bardzo szybka. Występują na wyspie Kuba. Często widywany na skalistych terenach.
Niewielki gekon z Madagaskaru, dość powolny i przyjazny. Prowadzi raczej skryty tryb życia. Na świecie postawała kilka odmian barwnych tego gekona. Jest jaszczurką naziemną ale ma przylgi więc potrafi wspinać się po płaskich powierzchniach. Dobra jaszczurka na początek.
Mały, pustynny rodzaj jaszczurki. Łatwy w hodowli. Są naturalnie łagodnie usposobione i ciekawe. Potrafią wydawać dźwięki, przypominające świergot ptaków. Zamieszkują tereny pustynne, potrafią same wykopać sobie norki.