- Odbiór osobisty

Popularny gekon, posiada charakterystyczne rzęsy nad oczami. Łatwo przyzwyczaja się do człowieka. Występują w różnych odmianach barwnych. Potrafią wspinać się po płaskich powierzchniach. Wystraszone mogą utracić ogon, który już nie odrasta.
Występowanie: Nowa Kaledonia
Biotop: Tropikalny
Wielkość: 20 - 22 cm
Aktywność: Noc
Oświetlenie: 12h
Temperatura: 20-26°C
Wilgotność: 60-90%
Wielkość terrarium: min 40x40x60 docelowe, np. 30x30x40 przejściowe dla najmłodszych osobników
Środowisko życia: Nadrzewny
Hodowla: Pojedynczo (w haremie, w grupie - hodowla)
Pokarm: Owady karmowe (świerszcze, karaczany - raczej ruchliwy pokarm), Pangea, Repashy, Gecko nutrition, papki owocowe, miód z tartymi owocami, owoce - umieszczone w górnych partiach terrarium
Suplementy: Calcium z wit. D3 każde karmienie, Witaminy bez wit. D3 raz w tygodniu
Rozmnażanie: Łatwe
Trudność hodowli: Początkujący
Podłoże: ręcznik papierowy, torf kokosowy Coco VT, podłoże bioaktywne Bioactive Earth VT
Nie wysyłamy. Możliwy odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Vaunarium
Anolis brązowy to mała jaszczurka, która jest bardzo szybka. Potrafi zmieniać kolory w zależności od temperatury, nastroju oraz pory dnia. Występują w latach tropikalnych pierwotnie na Kubie obecnie również w południowej części Ameryki Północnej. Samce są większe. Samice są mniejsze.
Piękny, mało popularny gekon. Ze względu na swój wygląd, można by go nazwać gekonem płaczącym Nowej Kaledonii. Posiada wszystkie cechy gekonów Nowej Kaledonii (gekon orzęsiony, gargulcowy, omszały, itp.).
Gekon o niezwykłej budowie ciała oraz niezwykłych łuskach. Jego łuski przypominają łuski ryb. W wolnych tłumaczeniu z angielskiego można nazwać się Gekon rybiołuski. Mają dobrze zbudowane krótkie nogi i grubsze ogony. Żywą się owadami ale również papkami owocowymi. Są terytorialne i nie można trzymać dwóch samców w jednym terrarium. Można dać calcium w misce aby sobie same zlizywały. Wystraszone potrafią odrzucać swoje łuski oraz ogon. Ich łuski połyskują kolorami tęczy.
Eublefar lamparci (potoczne nazywana - gekon lamparci) to jaszczurka pochodząca z półpustynnych terenów Azji. Jest bardzo spokojna oraz łatwo przyzwyczaja się do człowieka, przez co jest popularną jaszczurką w hodowli. Eublefary te mogą mieć bardzo dużo odmian barwnych, dzięki czemu ich kolorystyka jest różnorodna. Jaszczurka polecana dla początkujących. Warto dodać w terrarium mokrą kryjówkę, mogą to być np. kryjówki Wet Rock lub jedna wybrana w terrarium, stworzona kryjówka, która będzie zraszana na czas wylinki.
Anolis to mała jaszczurka, pięknie ubarwiona. Występuje na Karaibach. Samiec oraz samica różnią się wyglądem, samiec jest jasny z czarnymi kropkami na ciała, samica jest ciemniejsza i mniejsza. Rzadki anolis w Polskich hodowlach.
Bardzo małej wielkości gekon, zamieszkujący wyspy Afrykańskie. W zależności od występowania różnią się ubarwieniem. Mają szpiczastą głowę oraz długi ogon. Są łatwe w hodowli natomiast ciężko się je rozmnaża w hodowli.
Popularny gekon, posiada charakterystyczne rzęsy nad oczami. Łatwo przyzwyczaja się do człowieka. Występują w różnych odmianach barwnych. Potrafią wspinać się po płaskich powierzchniach. Wystraszone mogą utracić ogon, który już nie odrasta.